ربنای شجریان از تلویزیون در ماه رمضان 95 + دانلود ربنای شجریان

ربنای شجریان از تلویزیون در ماه رمضان 95 + دانلود ربنای شجریان

پخش ربنای شجریان,پخش ربنای شجریان در ماه رمضان 95,دانلود ربنای شجریان

ماجرای پخش شدن ربنای شجریان از تلویزیون در ماه رمضان 95 داستان درازی دارد . این ماجرا که پس از 8 سال دوباره به میان آمده است ، دارای تاریخچه خوبی نیست . مرتضی میرباقری که به تازگی به معاونت صدا و سیما درآمده است در جلسه ای بیان کرد که احتمال دارد امسال صدای ربنای شجریان از تلویزیون پخش شود . پس از دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ، محمدرضا شجریان از معاونت صدا و سیما درخواست کرد تا ادعیه و مناجات او را از صدا و سیما پخش نکنند . او پس از شکایت از صدا و سیما به صورت خاص اجازه پخش ربّنا را به صدا و سیما داد اما بیان کرد که تا زمانی که وارونه نمایاندن واقعیت‌ها در صداوسیما صورت پذیرد ، به پخش سایر آثارش از شبکه‌های مختلف آن رضایت نمی دهد . صدا و سیما نیز ، در واکنش به این موضوع اعلام کرد که رادیو حتی در ماه رمضان هم ربّنا و ادعیه محمدرضا شجریان را پخش نخواهد کرد .

پخش ربنای شجریان,پخش ربنای شجریان در ماه رمضان 95,دانلود ربنای شجریان

در حال حاضر پخش شدن یا نشدن ربنای شجریان در گرو تصمیمات صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران قرار دارد . سید فضل ا… شریعت پناهی در گفتگو با یکی از خبرگزاری ها گفت : دوستان در یکی از سایت‌های خبری با بنده تماس گرفتند و مصاحبه ای انجام شد ولی در تنظیم آن کم لطفی کرده‌اند . من نگفته بودم که قطعا ربنای محمدرضا شجریان از تلویزیون پخش می‌شود ، بلکه گفته بودم که این مورد بسته به نظر معاون جدید سیماست و در این باره باید ایشان به این جمع‌بندی و قطعیت برسند .

پخش ربنای شجریان,پخش ربنای شجریان در ماه رمضان 95,دانلود ربنای شجریان

– – – – – – – – – – – – – – – –

دانلود ربنای شجریان

Download

– – – – – – – – – – – – – – – – –

متن ربنا :

ربّنای نخست:
﴿رَبَّنَا لَا تُزِغْ قُلُوبَنَا بَعْدَ إِذْ هَدَيْتَنَا وَهَبْ لَنَا مِنْ لَدُنْكَ رَحْمَةً ۚ إِنَّكَ أَنْتَ الْوَهَّابُ﴾(سورهٔ آل‌عمران-آیهٔ ۸)

باراِلها، دل‌های ما را به باطل میل مده پس از آنکه به حق هدایت فرمودی، و به ما از لطف خویش اجر کامل عطا فرما که همانا تویی بخشنده بی‌منّت.

ربّنای دوم:
﴿إِنَّهُ كَانَ فَرِيقٌ مِنْ عِبَادِي يَقُولُونَ رَبَّنَا آمَنَّا فَاغْفِرْ لَنَا وَارْحَمْنَا وَأَنْتَ خَيْرُ الرَّاحِمِينَ﴾(سورهٔ مؤمنون-آیهٔ ۱۰۹)

زیرا شمایید که چون طایفه‌ای از بندگان صالح من روی به من آورده و عرض می‌کردند باراِلها ما به تو ایمان آوردیم، تو از گناهان ما درگذر و در حق ما لطف و مهربانی فرما که تو بهترین مهربانان هستی.

ربّنای سوم:
﴿إِذْ أَوَى الْفِتْيَةُ إِلَى الْكَهْفِ فَقَالُوا رَبَّنَا آتِنَا مِنْ لَدُنْكَ رَحْمَةً وَهَيِّئْ لَنَا مِنْ أَمْرِنَا رَشَدًا﴾(سورهٔ کهف-آیهٔ ۱۰)

آنگاه که آن جوانان کهف (از بیم دشمن) در غار کوه پنهان شدند، از درگاه خدا خواستند: باراِلها تو در حق ما به لطف خاص خود رحمتی عطا فرما و بر ما وسیلهٔ رشد و هدایتی کامل مهیا ساز.

ربّنای چهارم:
﴿وَلَمَّا بَرَزُوا لِجَالُوتَ وَجُنُودِهِ قَالُوا رَبَّنَا أَفْرِغْ عَلَيْنَا صَبْرًا وَثَبِّتْ أَقْدَامَنَا وَانْصُرْنَا عَلَى الْقَوْمِ الْكَافِرِينَ﴾(سورهٔ بقره-آیهٔ ۲۵۰)

چون آنها در میدان مبارزه جالوت و لشکریان او آمدند، از خدا خواستند که بار پروردگارا به ما صبر و استواری بخش و ما را ثابت قدم دار و ما را بر شکست کافران یاری فرما.

پخش ربنای شجریان

چقدر این مطلب رو دوست داشتید ؟ از یک تا پنج امتیاز بدید

بدضعیفمتوسطخوبعالی (بدون رای)
Loading...
نگارش ۱۱ خرداد ۱۳۹۵
نظر شما چیست؟ ( بدون نظر )